SOFT-BIT-Rzetelna Firma

25 lat doświadczeń na rynku urządzeń fiskalnych

 

  • Do każdego urządzenia fiskalnego kalkulator Sharp w prezencie
piątek, 20 lipiec 2018 13:59

Producenci kas fiskalnych kontra dystrybutorzy

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Producenci kas fiskalnych kontra dystrybutorzy

 

W Polsce kasy fiskalne i drukarki fiskalne są rozprowadzane przez Producentów i Dystrybutorów.

Producenci urządzeń fiskalnych od początku do końca projektują, konstruują, testują i sprzedają kasy fiskalne, czy też drukarki fiskalne. Producent może również posiadać w Polsce swoje przedstawicielstwo, gdzie wprowadza swoje urządzenia zgodnie z obowiązującym prawem. Natomiast zakłady produkcyjne zazwyczaj ma umiejscowione w innym kraju.

Dystrybutorzy oferują już gotowe kasy fiskalne lub drukarki fiskalne z reguły wyprodukowane przez zagraniczną firmę - producenta.

 

Jakie to ma znaczenie dla klienta końcowego?

 

Z pozoru żadne. Jednakże, jeśli się głębiej przyjrzymy temu tematowi, to z pewnością zauważymy różnice.

 

Producent jest w stanie zaoferować o wiele bardziej stabilne zaplecze serwisowo-techniczne, niż dystrybutor. Jednocześnie jest w stanie lepiej zagwarantować dostępność wszelkich komponentów koniecznych do serwisowania oferowanych przez siebie urządzeń fiskalnych. Dodatkowo jest w stanie w krótkim czasie dostosować linie produkcyjne do zaistniałych zmian. Wszelkie modernizacje Producent krajowy przeprowadza na miejscu w Polsce. W wypadku testów nowych produktów jest w stanie w krótkim czasie przetestować każdą wersję nowego, czy też zmodernizowanego produktu. Nawet w wypadku posiadania zaplecza produkcyjnego w innym kraju, również jest w stanie w bardzo krótkim czasie dokonywać wszelkich zmian w strukturze urządzeń, czy też w oprogramowaniu urządzenia. Tak naprawdę bez względu na umiejscowienie producent ma o wiele większe możliwości operacyjne w stosunku do dystrybutora.

 

Jak nadmieniłem dystrybutor oferuje gotowe urządzenie fiskalne innego producenta. W związku z czym w pełni jest uzależniony od polityki handlowej realizowanej przez producenta. Każda zmiana wymaga zatwierdzenia ze strony organów decydujących u producenta. Przyczynia się to do o wiele mniejszej elastyczności i szybkiego reagowania na potrzeby rynku, czy też w wypadku zaistnienia określonych problemów.

 

Natomiast jeśli chodzi o polskie prawo fiskalne zarówno producenci, jak i dystrybutorzy dostają takie same warunki i kryteria do zrealizowania. W przeszłości polski producent posiadał większe ulgi i jego produkty były bardziej promowane przez Państwo. Obecnie wszyscy dostają takie same warunki i są tak samo traktowani.

 

Producenci urządzeń fiskalnych w Polsce:

  1. Novitus – obecnie grupa kapitałowa Comp S.A.
  2. Elzab - obecnie grupa kapitałowa Comp S.A.
  3. Posnet
  4. Aclas
  5. Datecs
  6. Emar

 

Dystrybutorzy kas i drukarek fiskalnych w Polsce:

  1. Torell
  2. Incotex
  3. Edata

 

Czytany 140 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 listopad 2022 11:51
Copyright © 2007-2023 Kasy i drukarki fiskalne, sprzedaż, serwis, obsługa. All rights reserved.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się do swojego konta