SOFT-BIT-Rzetelna Firma

25 lat doświadczeń na rynku urządzeń fiskalnych

 

wtorek, 13 marzec 2012 13:33

Kasy fiskalne nie wymagane przy przelewie bankowym

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kasy fiskalne nie wymagane przy przelewie bankowym

W żądnym wypadku zwolnieniu nie podlega usługa, za którą w części zapłacono gotówką, natomiast w drugiej części poprzez bank, czy też pocztę. W związku z tym, jeżeli  zapłata za świadczenie zrealizowana będzie gotówką w całości czy też częściowo, płatnik nabywa wówczas obowiązek rejestrowania takiej transakcji poprzez kasy fiskalne.


Podstawową działalnością płatnika jest pomoc społeczna wraz z zakwaterowaniem. Wyświadcza on dla mieszkańców usługi bytowe, wspomagające i opiekuńcze. Dokonuje również najmu lokali mieszkalnych oraz pomieszczeń usługowych, za które płatność w pełni następuje bezgotówkowo za pośrednictwem banku, poczty itp. Płatnik nie jest pewien, czy zaistniał u niego obowiązek rejestracji przez kasy fiskalne.

Zdaniem Izby Skarbowej w Łodzi, kiedy uzyskany przez płatnika obrót z tytułu świadczenia usług na rzecz osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej, jak również rolników ryczałtowych przekroczył w ubiegłym roku 40 tys. zł, to wówczas ze zwolnienia z zobowiązania rejestrowania sprzedaży poprzez kasy fiskalne mógł korzystać do 30 kwietnia 2011 r. Od 1 maja 2011 r. winien rejestrować świadczone usługi poprzez kasy fiskalne.

Jednakże uwzględniając fakt, iż płatność w pełni realizowana jest poprzez pocztę czy bank na rachunek bankowy, jak również z ewidencji i dowodów dokumentujących transakcje wynika, jakiej konkretnie transakcji zapłata dotyczyła, płatnik spełnia warunki niezbędne do skorzystania ze zwolnienia z obowiązku używania kasy. Zwolnienie to obowiązuje do 31 grudnia 2012 r.

Interpretacja indywidualna dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi z 31 stycznia 2012 r. (nr IPTPP4/443-44/11-4/ALN). (inspirowane artykułem o tytule "Przelewy bankowe zwolnią ze stosowania kasy fiskalnej ", źródło:podatki.gazetaprawna.pl, data oryginalna artykułu:20.02.2012)

Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie, kiedy powstała oryginalna publikacja w piśmie.

fiskalne

kasy

Czytany 1782 razy Ostatnio zmieniany piątek, 25 maj 2012 09:31
Copyright © 2007-2023 Kasy i drukarki fiskalne, sprzedaż, serwis, obsługa. All rights reserved.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się do swojego konta