Twoje centrum fiskalne - promocje tworzone z mysla o tobie

Kasy fiskalne online Tanie kasy fiskalne Małe kasy fiskalne

Jesteś tutaj:Z życia wzięte»Kto do kontroli przez US w 2012 roku?

Kto do kontroli przez US w 2012 roku?

Napisał  czwartek, 22 grudzień 2011 11:33

Kto do kontroli przez US w 2012 roku?

Ciężka sytuacja budżetowa spowoduje, iż urzędnicy skarbowi  będą częściej i dokładniej kontrolowali.  W roku 2012 roku Inspektorzy kontroli skarbowej zamierzają ścigać osoby ukrywające dochody, wyłudzające VAT, a także zarabiające na transakcjach w internecie.

Właściciele firm uwzględniający w kosztach podatkowych wysokie kwoty, planują odliczanie strat z lat poprzednich, przedstawiają wnioski o znaczne zwroty VAT, nie dokonują wpłat należnego podatku, czy też zaliczek na podatek, nie będą spali spokojnie. To właśnie w 2012 roku pracownicy urzędów skarbowych uważnie przyjrzą się ich rozliczeniom.


Również na celowniku urzędników będą osoby nie zgłaszające działalności gospodarczej. Urząd Skarbowy zainteresuje się również takimi, którzy niespodziewanie zniknęli z rejestrów urzędowych, ponieważ zaprzestali składać deklaracje, czy też zawiesili prowadzenie biznesu. Skontroluje także osoby zarabiające w internecie.

- Resort Finansów w 2012 roku przyjmuje kontynuację działań w obszarach kontrolnych, które z uwagi na częstotliwość ich występowania oraz wielkość potencjalnych strat podatkowych uznano za priorytetowe w latach 2010 ? 2011 - potwierdza 'DGP' Wiesława Dróżdż z MF.
Przyszły rok Rok 2012 będzie następnym rokiem walki z szarą strefą. Działania Urzędów Skarbowych obejmą ukrywanie dochodów przez zarejestrowane firmy oraz niezarejestrowaną działalność gospodarczą. Mają one na celu ograniczenie utraty dochodów państwa z tytułu niezapłaconych podatków.

Tak samo na zapomnienie ze strony urzędników nie mają co liczyć podatnicy, którzy muszą użytkować kasy fiskalne. Ministerstwo zamierza kontynuować akcje  mandatowe, które winny ujawniać nieprawidłowości w ewidencjonowaniu poprzez kasy fiskalne. Operacje takie będą przeprowadzane w formie doraźnych kontroli w okresach wzmożonego obrotu w punktach gastronomicznych (np. w klubach, dyskotekach), usługowych i handlowych (wakacje, ferie zimowe).

Całkiem inny punkt w zamiarach kontroli urzędników zajmą identyfikacja podmiotów i ich typowanie do kontroli za pomocą analitycznych narzędzi informatycznych i monitorowania internetu. To nic innego, jak coraz sprawniejsze wykrywanie osób aktywnych w sieci, które na takiej działalności sporo zarabiają, a nie rejestrują działalności i nie odprowadzają należnych podatków. Administracja skarbowa ma już dwie wyspecjalizowane komórki ? w Bydgoszczy i we Wrocławiu ? które zajmują się wyłącznie kontrolą e-handlu. Ich skuteczność sięga 90 proc. Znaczy to, iż na stu skontrolowanych płatników aktywnych w sieci u 90 urzędnicy znaleźli nieprawidłowości.

Wszyscy, którzy choć raz pomyśleli o tym, aby uniknąć podatku, winieni dwa razy się zastanowić. Ciężka sytuacja budżetowa zmusi inspektorów skarbowych do częstszych i dokładniejszych kontroli. To wszystko po to, aby ujawnić jak najwięcej pomyłek i zabrać jak najwięcej pieniędzy do budżetowego worka. Takie czynności skarbówka podejmuje już na całym świecie. Polska na pewno nie będzie wyjątkiem.( Źródło: http://podatki.gazetaprawna.pl, data artykułu: 15.12.2011)

Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie, kiedy powstała oryginalna publikacja w piśmie.

drukarki fiskalne

drukarka fiskalna

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 maj 2012 12:34