Twoje centrum fiskalne - promocje tworzone z mysla o tobie

Kasy fiskalne online Tanie kasy fiskalne Małe kasy fiskalne

Jesteś tutaj:Poradnik fiskalny»Handel elektroniczny bez kasy fiskalnej

Handel elektroniczny bez kasy fiskalnej

Napisał  piątek, 30 grudzień 2011 12:43

Handel elektroniczny bez kasy fiskalnej

Handlujący w internecie mają prawo do uniknięcia zobowiązania rejestracji obrotu przez kasy fiskalne. Należy sprawdzić, w jakim momencie jest to możliwe.

Zgodnie z prawem kasy fiskalnej nie mają obowiązku zakupować płatnicy, u których obrót detaliczny nie przekroczył w poprzednim roku 40 tys. zł. Dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczęli prowadzenie działalności gospodarczej kwota zwolnienia wynosi 20 tys. zł - przypomina Rzeczpospolita.


- Przedsiębiorstwom prowadzącym sprzedaż przez Internet przysługuje również, niezależnie od wysokości obrotów, zwolnienie z zobowiązania rejestracji obrotów poprzez kasy fiskalne - informuje w rozmowie z gazetą Andrzej Nikończyk, doradca podatkowy w kancelarii Kolibski Nikończyk Dec i Partnerzy.

- Trzeba tylko, by należności wpływały na rachunek bankowy i dało się je przyporządkować konkretnej transakcji. Z tym nie powinno być większych problemów, gdyż  zakupujący na przelewie podaje numer zamówienia. Naturalnie, do skorzystania ze zwolnienia potrzebne są również jego dane (w tym adres) - informuje doradca podatkowy.
(Źródło: e-prawnik.pl, data artykułu: 20.12.2011)

Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie, kiedy powstała oryginalna publikacja w piśmie.

kasy fiskalne

fiskalne

Ostatnio zmieniany piątek, 25 maj 2012 09:32