Twoje centrum fiskalne - promocje tworzone z mysla o tobie

Kasy fiskalne online Tanie kasy fiskalne Małe kasy fiskalne

Jesteś tutaj:Z życia wzięte»Inwestycje możliwe do sfinansowania za pomocą leasingu

Inwestycje możliwe do sfinansowania za pomocą leasingu

Napisał  środa, 14 marzec 2012 11:17

Inwestycje możliwe do sfinansowania za pomocą leasingu

Kupno auta to nie jedyna inwestycja, jaką można sfinansować za pomocą leasingu. Odpowiedni sprzęt mogą uzyskać w ramach takiej oferty firmy z branży rolniczej, medycznej czy budownictwa - mówi Krzysztof Kot, ekspert EFL.

Leasingiem finansuje tzw. środki trwałe do których należą:

- pojazdy osobowe - leasing umożliwia sfinansowanie tak nowych jak i używanych pojazdów osobowych oraz dostawczych do 3,5 t. Dużo firm oferuje również dodatkowe usługi wspomagające prowadzenie biznesu. W ofercie Europejskiego Funduszu Leasingowego dostępne są: ubezpieczenia, karta paliwowa, zarządzanie flotą pojazdów,


- motocykle - dla firm wykorzystujących motocykle w swojej działalności istnieje możliwość uzyskania finansowania na nowe jednoślady.

- pojazdy ciężarowe - na rynku dostępny jest także leasing nowych i używanych samochodów dostawczych.

Dla dużej liczby firm nowoczesny, a przez co tańszy w eksploatacji tabor może stanowić istotną przewagę konkurencyjną,

- sprzęt i oprogramowanie - oferta leasingu dla firm bazujących na innowacyjnych rozwiązaniach jest szczególnie atrakcyjna. Za pośrednictwem leasingu IT przedsiębiorcy mogą uzyskać finansowanie na: oprogramowanie, komputery, notebooki, serwery, drukarki, kopiarki, urządzenia wielofunkcyjne, skanery, projektory, urządzenia telewizyjne i radiotechniczne, aparaty cyfrowe, kasy fiskalne, UPS-y, centrale telefoniczne, serwery telekomunikacyjne czy sprzęt sieciowy. Istotnym faktem jest możliwość pozyskania środków unijnych potrzebnych w rozwoju działalności w e-usługach. Informacje na temat unijnych dotacji można znaleźć na stronie http://www.poig.gov.pl/

- maszyny budowlane - do firm skupionych w sektorze budowlanym kierowana jest oferta na finansowanie maszyn budowlanych, np. koparek, spycharek, ładowarek, maszyn do robót ziemnych, drogowych i budowlanych (nowych i używanych).

- maszyny i urządzenia - w tej grupie znajdą się sprzęty, których leasing pozwoli rozbudować i zmodernizować park maszyn i urządzeń (nowych i używanych). Możliwy jest zarówno leasing maszyn rolniczych, sprzętu poligraficznego, sprzętu medycznego czy wyposażenia gabinetów lekarskich.

- nieruchomości - firmy mogą sfinansować budynki handlowe, usługowe, biurowe, hale magazynowe, centra logistyczne, grunty, lokale spółdzielcze będące odrębną własnością czy własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego.

- energetyka - właściciele firm w ramach umowy leasingowej mogą otrzymać finansowanie na wdrażanie nowych rozwiązań z zakresu energooszczędnych technologii oraz odnawialnych źródeł energii (m.in. zakup i wymiana maszyn na bardziej energooszczędne, termomodernizacja nieruchomości, wytwarzanie energii na małą skalę).

- Należy pamiętać, że w Unii Europejskiej nie wolno finansować leasingiem następujących działalności: produkcji broni, produkcji oraz dystrybucji alkoholi, tytoniu, ubezpieczeń i wszelkiego rodzaju hazardu oraz spekulacji - zaznacza Krzysztof Kot. (inspirowane artykułem o tytule " Jakie inwestycje można sfinansować leasingiem?
", źródło:Dziennik Łódzki, data oryginalna artykułu:14.03.2012, autor artykułu:Dorota Domienik)

Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie, kiedy powstała oryginalna publikacja w piśmie.

fiskalne

kasy

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 maj 2012 12:29