Twoje centrum fiskalne - promocje tworzone z mysla o tobie

Kasy fiskalne online Tanie kasy fiskalne Małe kasy fiskalne

Jesteś tutaj:Z życia wzięte»Donosy do US w 2011 stały się trendy

Donosy do US w 2011 stały się trendy

Napisał  wtorek, 13 marzec 2012 12:47

Donosy do US w 2011 stały się trendy

Niezwykle rekordowa ilość donosów napłynęła w poprzednim roku do Urzędu Kontroli Skarbowej. Osoby "Życzliwe" to z reguły skłóceni z rodziną krewni, dobrzy znajomi, sąsiedzi, byli wspólnicy i pracownicy.

Jednakże nie ma żadnej nagrody za informację, nawet jeśli jest prawdziwa. Pomimo tego, to 357 bydgoszczan poinformowało urząd o swoich podejrzeniach względem  nieuczciwych podatników. Donosy są najróżniejszej treści. Przykładowe donosy (pisownia oryginalna):

Sprzedaż skarpet jest jedynie przykrywką

* "Zawiadamiam iż firma X sprzedaje skarpety i rajstopy z pominięciem zapłaty za podatek VAT dla skarbu państwa. Taki proceder ma miejsce od kilku lat. W związku z końcem roku postanowiłem oczyścić swoje sumienie i niniejszym zawiadamiam o tym przestępstwie UKS w Bydgoszczy. Co z tym zrobicie to wasza sprawa".

Z pewnością handluje narkotykami, bo skąd ten nowy dom?

* "Sąsiad zarabia 1500 zł, połowę tej kwoty wydaje na mieszkanie, a właśnie kończy budowę okazałego domu w Niemczu. Z czego? To na pewno szara strefa, ludzie mówią, że handluje narkotykami i antykami".

Nie wydają paragonów. Dzięki temu zarabiają krocie na lewo

* "Chciałem zgłosić bezczelne oszukiwanie podatkowe W pubie Y nikt za nic nie wydaje paragonu emitowanego przez kasy fiskalne. Począwszy od wejścia szatniarka woła 5 zł i daje tylko pieczątkę Barmanka woła 6 zł za wodę (piwo) i o paragonie można pomarzyć To się w głowie nie mieści jakie wielkie pieniądze wciąż uciekają z naszego budżetu Szczerze to w żadnym klubie, pubie w szatni nie ma nawet kasy fiskalnej dla stwarzania pozorów Kontrolujcie, kontrolujcie bo ceny są bardzo wysokie, a jak widać przedsiębiorcy mają kary za nic!!! Pozdrawiam i liczę na Was. Za kilka tygodni się wybiorę i przekażę wyniki".

Ten przewoźnik nigdy nie daje biletów, a gdzie jego podatki?

* "Dzień dobry. Od wielu lat obserwowane jest haniebne postępowanie kierowców prywatnego przewoźnika Z. Długo zwlekałem z zawiadomieniem organów o postępowaniu tej firmy, ale w tym momencie uważam, że powinno się już dawno coś zrobić z ich rozliczaniem się. () Kierowcy nie wydają paragonów, nie nabijają na kasy fiskalne biletów, mimo, iż mają obowiązek to robić, a w wielu pojazdach widnieje kartka o pamiętaniu odbierania paragonów u kierowcy. Kierowcy w związku z tym zgarniają w niezgodny z prawem sposób pieniądze do własnych kieszeni lub do kasy firmy. Bulwersująca jest ich postawa, kierowcy niejednokrotnie krzyczą na pasażerów proszących o wydanie paragonu. Te oszustwa odbijają się na wszystkich obywatelach". (inspirowane artykułem o tytule " Uprzejmie zawiadamiam, że... czyli jak donoszą sąsiedzi", źródło: wiadomosci.gazeta.pl, data oryginalna artykułu: 17.02.2012, autor artykułu: Małgorzata Czajkowska)

Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie, kiedy powstała oryginalna publikacja w piśmie.

kasy fiskalne

fiskalne

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 maj 2012 12:31