Twoje centrum fiskalne - promocje tworzone z mysla o tobie

Kasy fiskalne online Tanie kasy fiskalne Małe kasy fiskalne

Jesteś tutaj:Z życia wzięte»Zmasowany atak kontrolerów skarbowych na najdroższy kurort górski

Zmasowany atak kontrolerów skarbowych na najdroższy kurort górski

Napisał  czwartek, 16 luty 2012 13:15

Zmasowany atak kontrolerów skarbowych na najdroższy kurort górski

Potężną dyskusję we Włoszech wywołał nalot 80 inspektorów podatkowych na najdroższy górski kurort Cortina d?Ampezzo w przedostatnim dniu roku, kiedy ściągnęły tam na Sylwestra gwiazdy telewizji i sportu, biznesmeni. Szczegółowym kontrolom poddano hotele i sklepy.

Przeciw operacji realizowanej w takim terminie zaprotestowały władze znanej miejscowości w Dolomitach. Zbulwersowani są również hotelarze i handlowcy, według których tego typu spektakularne operacje mogą jedynie wystraszyć ich bogatych klientów.

W dniu 30 grudnia do pełnej włoskich i zagranicznych VIP-ów Cortiny d'Ampezzo zajechał rekordowo liczny zespół inspektorów Urzędu Skarbowego, którzy momentalnie przystąpili do trwających do Sylwestra wnikliwych kontroli transakcji w sklepach, hotelach, restauracjach, barach, salonach jubilerskich i w antykwariatach, czyli wszystkich miejscach odwiedzanych przez najbogatszych turystów.

Kontrolerzy sprawdzali również zaparkowane przed hotelami samochody oraz fakt, czy we wszystkich placówkach handlowych wydawane są paragony emitowane przez kasy fiskalne.

?Wpadli w przedostatnim dniu roku o godzinie 8 rano i wyszli po północy. Podpisywałam protokół z kontroli, kiedy byłam już w koszuli nocnej. Działania takie w tym terminie to zamach na tych, którzy pracują? - przekazała informację włoskim mediom właścicielka jednego z hoteli. Dodatkowo powiedziała, iż jej goście, którzy widzieli, co się u niej dzieje, zadeklarowali, że następnym razem pojadą do Sankt Moritz w Szwajcarii.

Duże zaniepokojenie wyraził szef wydziału ds. handlu we władzach miejskich Luca Alfonsi, który zaznaczył, iż jest to ?szok dla całej społeczności?. (Źródło: biznes.onet.pl, data artykułu: 03.01.2012)

Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie, kiedy powstała oryginalna publikacja w piśmie.

kasy fiskalne

fiskalne

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 maj 2012 12:32