Twoje centrum fiskalne - promocje tworzone z mysla o tobie

Kasy fiskalne online Tanie kasy fiskalne Małe kasy fiskalne

Jesteś tutaj:Z życia wzięte»Polsce lekarze instalują kasy fiskalne, jednak...

Polsce lekarze instalują kasy fiskalne, jednak...

Napisał  czwartek, 16 luty 2012 12:44

Polsce lekarze instalują kasy fiskalne, jednak...

W urzędach Skarbowych od maja do grudnia 2011 r. zgłoszono 131,4 tys. kas fiskalnych. Natomiast lekarze zgłosili kasy w 18 134 dokumentach, jest jedynie 13,8 proc. wszystkich urządzeń zgłoszonych w ub. r. Liczba te nie jest zbyt duża patrząc na fakt, iż lekarzy jest w Polsce 171 tysięcy.

Zobowiązanie rejestrowania poprzez kasy fiskalne przez lekarzy wynika z ustawy o podatku od towarów i usług z 11 marca 2004 roku i rozporządzenia ministra finansów z 26 lipca 2010 roku, kiedy to zostało zniesione zwolnienie z zobowiązania użytkowania kas m.in. właśnie przez lekarzy i prawników. Obowiązek posiadania kas fiskalnych w działalności gospodarczej tych dwóch grup zawodowych obowiązuje od początku maja 2011 r.

Zobowiązanie posiadania kasy fiskalnej można jednak ominąć. Jednak nie ma wymogu stosowania kasy fiskalnej,  jeśli wszystkie płatności realizowane są w formie przelewów bankowych lub kartą. Dodatkowo przed kasą fiskalną ochrania również wystawianie faktur VAT, czy też mała liczba transakcji dokonywanych w trakcie roku - nie więcej niż 50 i klientów - nie więcej niż 20.

- Coraz częściej do urzędów skarbowych napływają informacje, iż pacjent, który chce otrzymać od lekarza paragon fiskalny, nie jest wstanie tego prawa wyegzekwować. Jeżeli podobnych doniesień pojawi się więcej, wówczas w ramach czynności sprawdzających albo kontroli podatkowych będą prowadzone postępowania weryfikujące - informuje portalowi rynekzdrowia.pl Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Katowicach. (Źródło: rynekzdrowia.pl, data artykułu: 03.01.2012)

Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie, kiedy powstała oryginalna publikacja w piśmie.

drukarki fiskalne

drukarka fiskalna

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 maj 2012 12:32