Twoje centrum fiskalne - promocje tworzone z mysla o tobie

Kasy fiskalne online Tanie kasy fiskalne Małe kasy fiskalne

Jesteś tutaj:Z życia wzięte»Rozwiązanie optimum dla wolnego zawodu

Rozwiązanie optimum dla wolnego zawodu

Napisał  środa, 28 grudzień 2011 12:23

Rozwiązanie optimum dla wolnego zawodu

Zobowiązanie ewidencjonowania wszelkich dochodów przez kasy fiskalne doprowadza do faktu, iż coraz znaczniejsza liczba osób - które prowadzą własną działalność gospodarczą - poszukuje rozsądnych sposobów obniżenia podstaw opodatkowania. Co wybrać, kredyt czy leasing? Jakie rozwiązanie jest optymalne w wypadku  finansowania samochodu przez przedstawicieli wolnych zawodów, m.in. prawników i lekarzy?

Banki podchodzą do wolnych zawodów, jak do grupy o obniżonym ryzyku. Da się zauważyć, iż na rynku finansowym zaczął się swoisty boom ofert skierowanych przede wszystkim do tej grupy docelowej.

- W gąszczu propozycji - z punktu widzenia przedstawicieli tzw. wolnych zawodów - problematyczna staje się głównie kwestia wyboru między kredytem a odpowiednim leasingiem przy zakupie samochodu osobowego do firmy - wskazuje Joanna Wujcik - Lasocka, Członek Zarządu Volkswagen Leasing Polska Sp. z o.o. - Dlaczego tak się dzieje? Otóż osoby, które należą do grupy wolnych zawodów, od 1 maja br. mają zobowiązanie ewidencjonowania uzyskanych dochodów przez kasy fiskalne. W związku z wymogiem opodatkowania świadczonych przez nie usług, rozsądnym krokiem jest szukanie sposobu na optymalizację płaconego podatku dochodowego. Takim rozwiązaniem jest przede wszystkim leasing, który ze względu na korzyści podatkowe jest coraz bardziej cenioną formą finansowania pojazdów na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej - dodaje Joanna Wujcik - Lasocka. - Leasingobiorca może wtedy zaliczyć w koszty uzyskania przychodu pełne raty leasingowe, opłatę wstępną i koszty eksploatacyjne użytkowanego auta, obniżając w ten sposób podstawę opodatkowania.

Volkswagen Leasing Polska przygotował ofertę leasingu na samochody osobowe, dedykowaną grupie prawników i lekarzy. Tym, co wyróżnia ofertę finansową jest:

- Uproszczona procedura
- Opłata wstępna od 0%
- Możliwość skorzystania z oferty przez nowopowstałe firmy
- Uznanie dotychczasowych, ?prywatnych? zniżek na ubezpieczenia komunikacyjne przy ubezpieczaniu samochodu w ramach umowy leasingowej

Na uwagę zasługuje informacja o tym, że z oferty mogą skorzystać nowoutworzone firmy (do tej pory oferta dotyczyła jedynie przedsiębiorstw działających przynajmniej od 9 miesięcy). - Dzisiaj, aby wziąć auto w leasing, wystarczy posiadać tylko numer REGON, bez konieczności składania zaświadczeń z datą założenia działalności. - podpowiada ekspert Volkswagen Leasing Polska.

Oferta leasingowa według uproszczonej procedury trwa do 31 grudnia 2011 r. i jest dostępna w salonach dealerskich marek Grupy Volkswagen: Porsche, Audi, Volkswagen, ŠKODA i SEAT na terenie całego kraju. (Źródło: bankier.pl, data artykułu: 30.11.2011)

Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie, kiedy powstała oryginalna publikacja w piśmie.

fiskalne

kasy

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 maj 2012 12:33