Twoje centrum fiskalne - promocje tworzone z mysla o tobie

Kasy fiskalne online Tanie kasy fiskalne Małe kasy fiskalne

Jesteś tutaj:Z życia wzięte»Prezydent Łodzi na mnie naciskała - mówi Sławomir Antos

Prezydent Łodzi na mnie naciskała - mówi Sławomir Antos

Napisał  wtorek, 20 grudzień 2011 13:18

Prezydent Łodzi na mnie naciskała - mówi Sławomir Antos

Odwołany niedawno prezes Aquaparku Fala Sławomir Antos uważa, iż spółka mogła przynosić niezły zysk. Jednakże ponieważ nie nabijano wszystkich transakcji przez kasy fiskalne baru, Fala mogła stracić nawet pół miliona złotych rocznie. - Nie nagrałem tej rozmowy, bo to nie moje metody. Cóż, pani prezydent Zdanowska pewnie więc zaprzeczy, że to mówiła - mówi Antos.

- Oczywiście, że interweniowałem. W końcu chodzi o dobro spółki. dlatego zostałem zwolniony. Wówczas skierowałem sprawę do prokuratury. Czekam, co się wydarzy - mówi Sławomir Antos, odwołany 5 sierpnia prezes Fali.


Zasadniczy w tej sprawie jest fakt, iż bar prowadzi działacz związanego z Hanną Zdanowską Koła Aktywności PO, który - zdaniem Sławomira Antosa - wykorzystywał swoje znajomości osobiste i partyjne w organach władzy samorządowej.
Pan Sławomir Antos, pracownik samorządowy z wieloletnim doświadczeniem, został prezesem Fali 31 stycznia 2009 roku.

Jak twierdzi, od początku otrzymywał skargi klientów na działalność baru. Postanowił więc podjąć działania naprawcze. W rozmowie z nami, Sławomir Antos wspomina, że kazał w barze po "suchej" stronie zamontować kamerę, by można było obserwować kasę. Zaś w barze po "mokrej" stronie zmienił system rozliczeń tak, aby transakcje przechodziły przez kasę Fali.
Relacje między dzierżawcą baru a Antosem zaostrzyły się. Kamera została odinstalowana, potem przykryta piracką flagą. Interweniowała nawet policja, bo dzierżawca uznał, że doszło do niszczenia prywatnego mienia. Ale już po dwóch tygodniach nowego systemu rozliczeń obroty w barze po "mokrej stronie" aquaparku wzrosły 2,5-krotnie w stosunku do poprzedniego roku.

Umowa na dzierżawę baru wygasała 14 kwietnia 2011 r. Antos wspomina, że przygotowywał kolejny przetarg. - Ale kilka dni przed terminem złożenia ofert wezwała mnie prezydent Łodzi - opowiada.

- W sposób dosyć obcesowy zapytała, po co robię przetarg, skoro tam jest już dzierżawca? Pani prezydent powiedziała wprost, że ma powiązania z tymi ludźmi. Dodała, że ma wobec nich pewne zobowiązania, że to młodzi przedsiębiorcy, którym trzeba pomagać. To wszystko zeznałem w prokuraturze - mówi Sławomir Antos w rozmowie z "DŁ".

Dodaje, że zeznał w prokuraturze również, że o "podejrzeniu fałszowania faktycznych obrotów" informował na piśmie prezydent Hannę Zdanowską i radę nadzorczą Fali.

- Żadnej reakcji ani ze strony Urzędu Miasta, ani rady nadzorczej nie było - mówi "DŁ" Antos. - Wszyscy chyba mieli świadomość, że ta sprawa ma drugie dno. Dzierżawca w obecności innych osób, w tym policjantów, nie ukrywał swoich powiązań. Powiedział wprost, że nie będzie ze mną rozmawiał, bo za chwilę na Fali mnie już nie będzie.

Sławomir Antos wspomina dalej (i napisał to w zawiadomieniu do prokuratury): "W napiętej sytuacji, która nie stwarza podstaw do współpracy, kierując się też świadomością, że dzierżawca baru ma wpływy w organie właścicielskim, próbowałem doprowadzić do ugody".

17 czerwca Antos spotkał się z dzierżawcą. - Propozycję ugody przygotował prawnik, obsługujący dzierżawcę. Niestety, ponieważ główny postulat dotyczył obniżenia prowizji aż o 10 procent, co byłoby działaniem na szkodę Fali, do ugody nie doszło - twierdzi Antos.

Były prezes wspomina, że po spotkaniu 29 lipca w gronie Hanny Zdanowskiej oraz jej podwładnych: skarbnika miasta i jednocześnie wiceszefa rady nadzorczej Fali Krzysztofa Mączkowskiego, a także wiceprezydentów Agnieszki Nowak i Marka Cieślaka został poproszony na rozmowę przez tego ostatniego.

- Złożył mi jednoznaczną propozycję, bym podał się do dymisji, a w zamian dostanę możliwość powrotu do pracy w Urzędzie Miasta. Zapytałem, czy jest jakaś alternatywa. Odpowiedź brzmiała: zwolnienie z pracy - wspomina Sławomir Antos. Nie złożył dymisji. Został odwołany przez radę nadzorczą 5 sierpnia. Bez uzasadnienia.

- Mogę zapewnić, że moje zawiadomienie do prokuratury nie ma związku z tym, że mamy kampanię wyborczą. To wynikło tylko i wyłącznie z dbania o interes firmy - mówi Antos.

Co teraz dzieje się na Fali? Od ubiegłego tygodnia prezesem jest Bartosz Rola, 37-latek spod Poznania, menedżer od zarządzania projektami i przestrzeniami publicznymi. Do tej pory prowadził interesy w branży nieruchomości.

W czwartek nie zastaliśmy go w aquaparku.

Piotr Kudelski z biura Fali nie był nam w stanie w czwartek powiedzieć, kiedy będziemy mogli zastać nowego prezesa. - Nie ma go. Kiedy będzie? Nie wiemy. Czy jest w Łodzi? Nie wiemy. Mamy jednoosobowy zarząd, więc nie ma zastępcy prezesa - mówi Kudelski.

W przyszłym tygodniu prokuratura zdecyduje, czy wszcząć śledztwo w związku z doniesieniem Sławomira Antosa. Rzecznik prokuratury Krzysztof Kopania stwierdził, że polecono w tej sprawie zabezpieczyć dowody, ale jakie konkretnie, tego powiedzieć nie może.
lodz.naszemiasto.pl, M. Darda, J. Sobczyńska, 23.09.2011

Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie, kiedy powstała oryginalna publikacja w piśmie.

fiskalne

kasy

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 maj 2012 12:36