Twoje centrum fiskalne - promocje tworzone z mysla o tobie

Kasy fiskalne online Tanie kasy fiskalne Małe kasy fiskalne

Jesteś tutaj:Z życia wzięte»Dla handlowców z Beskidów blisko 1,5 ts mandatów

Dla handlowców z Beskidów blisko 1,5 ts mandatów

Napisał  piątek, 16 wrzesień 2011 12:29

Dla handlowców z Beskidów blisko 1,5 ts mandatów

Około 1,5 tys. mandatów wystawili kontrolerzy Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach w czasie tegorocznej akcji 'Weź paragon'. Nad wyraz dużo pracy mieli w Wiśle, Szczyrku, Żywcu i Ustroniu.

Przez całe wakacje trwała akcja 'Weź paragon' podczas której inspektorzy sprawdzali m.in. czy handlowcy rejestrują sprzedaż poprzez kasy fiskalne.


- Jak co roku intensywność działań pracowników w tym zakresie była zwiększona w porównaniu do pozostałych miesiącu w roku. Wyjaśnienie jest proste - to w czasie wakacji w miejscowościach turystycznych pojawiają się punkty działające sezonowo, które nie zawsze działają zgodnie z prawem - stwierdza Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Katowicach.

W trakcie sprawdzania kontrolerzy z powodu nie wystawiania paragonów fiskalnych emitowanych przez kasy fiskalne wydali około 1,5 tys. mandatów na łączną kwotę blisko 280 tys. złotych. To więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym, kiedy wystawiono niewiele ponad tysiąc mandatów na kwotę około 210 tys. złotych.

Inspektorzy najczęściej zjawiali się w miejscowościach turystycznych: Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Ustroniu, a także w innych miastach województwa śląskiego. - Byli wszędzie tam, gdzie otrzymywaliśmy sygnały o nieprawidłowościach i a także w miejscach gdzie powstawały sezonowe punkty sprzedaży - dodaje Kasprzak.

Wydarzyło się, iż handlarze tłumaczyli brak 'nabijania' na kasę wskazówkami jakie otrzymali od właścicieli. Kontrolerzy byli również świadkami nietypowych sytuacji. - Właściciel sklepu przyjeżdżał na miejsce z gotowymi, wydrukowanymi paragonami a sprzedawcy wydawali je co drugiemu, trzeciemu klientowi. Jeden z inspektorów w trakcie wykonywania czynności natknął się nawet na kasę fiskalną ukrytą pod stertą ubrań w sklepie. Sprzedawca i właściciel fałszywie zapewniali, że nie mają obowiązku ewidencjonowania na kasie - opowiada Kasprzak.

Rekordziści otrzymali w ciągu wakacyjnych miesięcy nawet kilkanaście mandatów. (Źródło: gazetacodzienna.pl, data artykułu: 14.09.2011)

Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie, kiedy powstała oryginalna publikacja w piśmie.

fiskalne

kasy

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 maj 2012 12:38