Twoje centrum fiskalne - promocje tworzone z mysla o tobie

Kasy fiskalne online Tanie kasy fiskalne Małe kasy fiskalne

Jesteś tutaj:Z życia wzięte»W jaki przebiega wygląda szukanie pracy poprzez pomoc społeczną

W jaki przebiega wygląda szukanie pracy poprzez pomoc społeczną

Napisał  środa, 24 sierpień 2011 10:48

W jaki przebiega wygląda szukanie pracy poprzez pomoc społeczną

W ośrodku pomocy społecznej na warszawskiej Pradze  do klubu pracy przychodzi dziennie blisko 40 osób. Wpierw udziela się pomocy ludziom z osobistymi problemami. Następnie chciałoby się skierować ich na szkolenia, by łatwiej im było odnaleźć się na rynku pracy. Jednak nie ma pieniędzy na cos takiego.Pracownik socjalny, który zajmuje się kilkudziesięcioma rodzinami, ma do dyspozycji 3 tys. zł miesięcznie. - Brakuje środków, żeby wysłać bezrobotnego nawet na szkolenie obsługi kasy fiskalnej - mówi Tomasz Godorowski, pracownik klubu. Taki kurs kosztuje 400 zł. Ośrodek zachęca więc ludzi do zgłaszania się na szkolenia organizowane przez... urząd pracy. Sam skierować ich tam nie może. Identycznie wygląda kwestia szukania pracy. Oferty urzędu są udostępniane w ośrodku pomocy, ale o szczegóły trzeba pytać w urzędzie.


Godorowski tłumaczy, że podstawowy problem tkwi w tym, że urząd pracy nie chce organizować szkoleń dla ludzi z wykształceniem podstawowym.

Jaki powód? - Ośrodek pomocy społecznej kieruje do nas ludzi, którzy nie są gotowi do podjęcia pracy. Trafia do nas matka z czwórką dzieci, która nie ma co zrobić z dziećmi, albo alkoholik, który najpierw musi rozwiązać swój problem - mówi Wanda Adach, dyrektor urzędu pracy w Warszawie.

- Jedynym rozwiązaniem jest spójny system pomocy. Taka inicjatywa powinna wyjść z resortu pracy - mówi Piotr Lewandowski, główny ekonomista Instytutu Badań Strukturalnych. Tłumaczy, że teraz żadna z instytucji nie chce opłacać składek zdrowotnych. - Poza tym nikt nie weryfikuje, kto już jest gotowy do podjęcia pracy, a kto nie. Nie wiadomo, kto do której instytucji powinien trafić. (Źródło: wyborcza.biz, data artykułu: 18.08.2011)

Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie, kiedy powstała oryginalna publikacja w piśmie.

fiskalne

drukarki fiskalne

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 maj 2012 12:42