Twoje centrum fiskalne - promocje tworzone z mysla o tobie

Kasy fiskalne online Tanie kasy fiskalne Małe kasy fiskalne

Jesteś tutaj:Z życia wzięte»Kliencie nie bądź jeleniem, pobierz paragon

Kliencie nie bądź jeleniem, pobierz paragon

Napisał  wtorek, 26 lipiec 2011 11:05

Kliencie nie bądź jeleniem, pobierz paragon

Dlaczego klient ma brać paragon? Pracownicy Urzędów Skarbowych w Poznaniu objaśniali ten fakt w środę przechodniom na Starym Rynku.
Taki kawałek niepozornego papieru może okazać się całkiem przydatny. Próbowali o tym wczoraj przekonać poznaniaków urzędnicy Kontroli Skarbowej, którzy w białych koszulkach z rysunkiem Andrzeja Mleczki stawili się na rynku. Obrazek ilustrował hasło "Nie bądź jeleń, weź paragon!" i pojawił się także na pocztówkach rozdawanych przechodniom. Informację o paragonach można było też usłyszeć z głośników jeżdżącego po rynku samochodu.


Pracownicy urzędów starali się wytłumaczyć, jakie korzyści płyną z brania paragonów. Mając przy sobie dowód zakupu, ułatwiamy sobie m.in. złożenie reklamacji i mamy możliwość porównywania cen. Ale z braniem przez poznaniaków paragonów bywa różnie. Znacząca ilość osób stwierdza, iż zajmują tylko miejsce w portfelu. Są jednak i tacy, którzy paragony zbierają skrupulatnie. - Kiedyś zostałam oszukana przez kasjerkę. Jednakże od tamtej pory zawsze sprawdzam, czy ceny się zgadzają - opowiada pani Magda. Maturzystka Alina dowody zakupu kolekcjonuje ze względu na budżet. - Lubię zbierać paragony, bo dzięki temu wiem, ile i na co wydaję. Łatwiej jest mi oszczędzać.

Pamiętać należy jednak, iż nie zawsze możemy być pewni, że to, co otrzymujemy od sprzedawcy, jest paragonem fiskalnym. - Zdarza się, że klienci dostają z kasy zwykły wydruk. Wówczas ta operacja nie zostaje zarejestrowana, a handlujący unika płacenia podatku VAT - przestrzega Małgorzata Spychała, rzecznik prasowy poznańskiej Izby Skarbowej. Prawdziwy dowód zakupu musi być zatytułowany "paragon fiskalny".

Przeprowadzana akcja polega nie tylko na wychodzeniu do konsumentów, ale także kontrolach sprzedawców. Od 22 czerwca Urząd Kontroli Skarbowej wystawił im 808 mandatów na kwotę 231 tys. zł, a to dopiero pierwszy miesiąc kampanii. - Dostajemy coraz więcej zgłoszeń od samych klientów, którzy nie dostają paragonów. To świadczy o tym, że coraz więcej ludzi dostrzega problem - mówi Grażyna Hermann-Perek, rzecznik prasowy UKS. Akcja "Weź paragon" organizowana jest przez Izbę Skarbową i Urząd Kontroli Skarbowej w Poznaniu. (Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań, data artykułu: 20.07.2011)

Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie, kiedy powstała oryginalna publikacja w piśmie.

fiskalne

kasy

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 maj 2012 12:50