Twoje centrum fiskalne - promocje tworzone z mysla o tobie

Kasy fiskalne online Tanie kasy fiskalne Małe kasy fiskalne

Jesteś tutaj:Z życia wzięte»Ogrom gotówki w neseserze

Ogrom gotówki w neseserze

Napisał  wtorek, 26 lipiec 2011 10:37

Ogrom gotówki w neseserze

Przygotowane portrety pamięciowe bandytów, jak również pozostawione przez nich ślady, w tym również zapachowe, umożliwiły toruńskiej policji na zatrzymanie podejrzanych o dokonanie głośnego napadu na mężczyznę, który przewoził fiatem 126p ponad 59,5 tysiąca złotych.
W dniu 8 sierpnia 1997 roku przy ulicy świętego Józefa w Toruniu doszło do opisywanego napadu. Pracownik odwoził do banku dzienny utarg z hurtowni, w której pracował. Kiedy służbowym fiatem 126 p opuszczał siedzibę spółki, jego auto staranowało audi 80, które chwilę wcześniej z piskiem opon ruszyło z pobocza drogi.


Szyba pękła od uderzenia nogi

Z pojazdy wypadło dwóch mężczyzn. Jeden przystawił kierowcy małego fiata lufę pistoletu do głowy, a drugi w tym czasie nogą wybił boczną szybę ?malucha? i wyciągnął neseser, w którym znajdowała się gotówka.

Wtedy bandyci rozpoczęli ucieczkę. Wpierw pobiegli w kierunku osiedla UMK, następnie zmienili trasę i  zaczęli kluczyć pomiędzy domami stojącymi przy ulicy Balonowej. Napadnięty przez cały czas podążał ich śladem. Cały czas krzyczał o pomoc, jednak jego nawoływania nie przynosiły rezultatu. Po kilkunastu minutach gonitwy, napastnicy wsiedli do samochodu i uciekli gubiąc ścigającego ich mężczyznę.

Ten z pobliskiej jednostki wojskowej telefonicznie zawiadomił policję. Zabezpieczono porzucone przez napastników audi 80 (okazało się, że  kilka dni wcześniej auto zostało skradzione).

Po tygodniu obaj  podejrzanych  zatrzymano - 20-letni:  Rafał T. i  Łukasz W. chociaż zostali rozpoznani przez poszkodowanego i niektórych świadków  ich ucieczki, w śledztwie nie przyznali się do dokonania napadu rabunkowego. Nie odnaleziono skradzionych  przez nich pieniędzy i pistoletu, którym mieli się posługiwać podczas napadu.

Jaką przedstawiono im listę zarzutów?

Prokurator Okręgowy skierował do sądu akt oskarżenia zarzucił  Rafałowi T. i Łukaszowi W. przyjęcie  samochodu audi 80 od nieustalonej osoby wiedząc, że auto pochodzi z kradzieży oraz dokonanie napadu.

Rafała  T. prokurator  oskarżył także o sfałszowanie czeku jednego z banków i wyłudzenie na jego podstawie 300 złotych. Oprócz tego Rafał W. wspólnie z  24-letnim Piotrem D. odpowiedzieli przez sądem za kradzież kasy fiskalnej należącej hotelu "Polonia" i jej sprzedanie... pracownicy tego hotelu za 500 złotych.

Piotr D. został ponadto oskarżony o dokonanie czynnej napaści na dwóch policjantów, podczas próby wylegitymowania go. (Źródło: nowosci.com.pl, data artykułu: 25.07.2011)

Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie, kiedy powstała oryginalna publikacja w piśmie.

drukarki fiskalne

drukarka fiskalna

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 maj 2012 12:50