Twoje centrum fiskalne - promocje tworzone z mysla o tobie

Kasy fiskalne online Tanie kasy fiskalne Małe kasy fiskalne

Jesteś tutaj:Z życia wzięte»Będzie łatwiej o bilety w Krakowie, w strefie C

Będzie łatwiej o bilety w Krakowie, w strefie C

Napisał  piątek, 03 czerwiec 2011 11:33

Będzie łatwiej o bilety w Krakowie, w strefie C

Właściciele aut zostawiający pojazdy w strefie płatnego parkowania w Krakowie denerwują się, iż za karty postojowe nie mogą otrzymać w kioskach faktury. Również narzekają, iż na Kazimierzu nadal mają problem z samym zakupem "biletów". W niektórych miejscach wskazanych przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu sprzedaż "postojówek" nie jest prowadzona.

Zgodnie z opinią kierowców pozostawiających samochody w strefie C karty postojowe winny być rejestrowane przez kasy fiskalne tak samo, jak każdy inny sprzedawany produkt. - Jeśli zakupujemy np. bilety MPK, to możemy dostać w każdym kiosku rachunek - denerwuje się Mikołaj Haszczyk, mieszkaniec Bronowic. - Planowałem kupić kilkanaście kart i wziąć fakturę na firmę, a w każdym z kiosków, w których prowadzona jest ich sprzedaż, usłyszałem, że nie ma takiej możliwości - dodaje kierowca.

Sprzedający bilety stwierdząją, iż te reguły narzuciła im firma City Parking Group opiekująca się strefą. - Opłata za parkowanie to danina na rzecz miasta - tłumaczy Radosław Wilkiewicz z City Parking Group. - Nie podlega ona opodatkowaniu, nie jest więc fiskalizowana, i ani kioskarze, ani my, nie możemy wystawiać za nią faktury. Zasada jest podobna jak w przypadku parkomatów, gdzie sam bilet pełni jednocześnie funkcję rachunku. Firmy mogą się starać o wydanie faktury z zerowym VAT-em. W tym celu z kupionym biletem trzeba się zwrócić do Biura Obsługi Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Kalwaryjskiej - dodaje.

Przedstawiciele City Parking Group mają też inną wiadomość dla kierowców. W najbliższych dniach poprawi się dostępność kart postojowych. - Na terenie całej strefy "C" zacznie pracować 23 inkasentów. Będą ubrani w rozpoznawalne kamizelki i można od nich kupić tzw. postojówkę - mówi Wilkiewicz.

Natomiast w ZIKiT zapewniają zaś, że z umieszczonej w internecie listy punktów, w których można kupić kartę postojową, znikną te miejsca, gdzie sprzedaż jeszcze nie jest prowadzona. Chodzi np. o kiosk przy ul. Dietla 77. - U nas jest jednak szansa, że bilety pojawią się lada dzień - twierdzi Czesław Domagała, właściciel kiosku.
(Źródło: krakow.naszemiasto.pl, autor: Arkadiusz Maciejowski, data artykułu: 2011-05-31)

Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie, kiedy powstała oryginalna publikacja w piśmie.

kasy fiskalne

fiskalne

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 maj 2012 13:01