Twoje centrum fiskalne - promocje tworzone z mysla o tobie

Kasy fiskalne online Tanie kasy fiskalne Małe kasy fiskalne

Jesteś tutaj:Prawo fiskalne jest dla ludzi»Sprzedaż w internecie bez kasy fiskalnej?

Sprzedaż w internecie bez kasy fiskalnej?

Napisał  piątek, 16 wrzesień 2011 12:04

Sprzedaż w internecie bez kasy fiskalnej?

Zgodnie z ustawą tyczącą się rejestracji sprzedaży osobom fizycznym nieprowadzącym dzialalności gospodarczej oraz rolnikom ryczaltowym sprzedający w internecie mają rejestracji obrotu przez kasy fiskalne. Jednakże mogą tego obowiązku uniknąć. Kiedy?


Zgodnie z prawem obowiązują dwa podstawowe zwolnienia:

1. Zgodnie z prawem kasy fiskalnej nie mają obowiązku zakupować płatnicy, u których obrót detaliczny nie przekroczył w poprzednim roku 40 tys. zł.
2. Dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczęli prowadzenie działalności gospodarczej kwota zwolnienia wynosi 20 tys. zł

Jeśli, któryś z powyższych warunków został spełniony wówczas taka firma nie musi rozpoczynać rejestrowania swojej sprzedaży poprzez kasy fiskalne. Jednakże należy tutaj pamiętać, iż w wypadku przekroczenia powyżej podanych limitów taki podatnik nabywa zobowiązanie w ustawowym terminie do zakupu kasy fiskalnej i rozpoczęcia rejestrowania sprzedaży towarów i usług poprzez kasy.

Jednakże w tym wypadku sprzedaży wysyłkowej na podstawie §2 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów, w której zapłata za zakupiony towar, czy też usługę następuje za pośrednictwem poczty lub przelewy bankowego na konto sprzedawcy nie istnieje wówczas zobowiązanie rejestracji poprzez kasy fiskalne. W tym wypadku również sprzedający przez internet nie musi kupować i instalować kasy fiskalnej.

Jednakże przedsiębiorca ma obowiązek prowadzić szczegółową ewidencję takich operacji ( operacji zapłaty za pośrednictwem poczty, czy też przelewu bankowego).

Przedsiębiorcy handlujący za pośrednictwem internetu muszą jednak pamiętać, iż nie wszystkie branże podlegają pod wykluczenie z obowiązku rejestracji poprzez kasy fiskalne, np:

1. sprzedaż części samochodowych;
2. sprzedaż sprzętu fotograficznego;
3. sprzedaż płyt CD i DVD;
4. sprzedaż wyrobów tytoniowych ;
5. napojów alkoholowych.

Powyższe wynika z §4 rozporządzenia Ministra Finansów. Dlatego przed rozpoczęciem prowadzenia firmy internetowej polecane jest szczegółowe zapoznanie się z bieżącymi przepisami prawnymi tyczącymi się rejestracji sprzedaży detalicznej poprzez kasy fiskalne.

Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie, kiedy powstała oryginalna publikacja w piśmie.

drukarki fiskalne

drukarka fiskalna

Ostatnio zmieniany piątek, 25 maj 2012 10:47