SOFT-BIT-Rzetelna Firma

25 lat doświadczeń na rynku urządzeń fiskalnych

 

Kilka punktów sprzedaży, a jedna kasa fiskalna?

Kilka punktów sprzedaży, a jedna kasa fiskalna?

Zapytanie płatnika: Osoba wnioskująca wykonuje działalność gospodarczą w temacie indywidualnej praktyki lekarskiej w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Osoba wnioskująca posiada dwa lokale, gdzie przyjmowane są pacjentki w różnych godzinach. Adresy obu punktów znajdują się na paragonach fiskalnych. Czy osoba wnioskująca winna  zamontować i poddać fiskalizacji jedną przenośną kasę fiskalną, czy też dwie kasy fiskalne do każdego lokalu z osobna?

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Zgodnie z art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko osoby wnioskującej, przedłożone we wniosku z dnia 14 listopada 2011 r. (data wpływu 18 listopada 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zobowiązania  prowadzenia rejestru sprzedaży poprzez kasy fiskalne - jest prawidłowe.

PRZEDSTAWIONE UZASADNIENIE

Dnia 18 listopada 2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zobowiązania prowadzenia rejestru sprzedaży poprzez kasy fiskalne.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Osoba wnioskująca od 31 grudnia 1999 r. realizuje działalność gospodarczą, w zakresie indywidualnej praktyki lekarskiej w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Osoba wnioskująca posiada dwa lokale - jeden w domu mieszkalnym w X, a drugi lokal użytkowy wynajmuje w pawilonie przy ulicy Y w X. Przyjmowanie pacjentek odbywa się w różnych godzinach tzn. np. przy ul. Y od 10.00 do 14.00., a przy ulicy Z od 16.00 do 20.00. W związku z przekroczeniem wartości sprzedaży 40.000,00 zł w miesiącu sierpniu 2011 r. Wnioskodawca był zobowiązany do zainstalowania kasy fiskalnej od 1 listopada 2011 r.

Adresy obu punktów znajdują się na paragonach fiskalnych.

Dlatego w odniesieniu do powyższego zadano następujące pytanie:

Czy osoba wnioskująca winna zamontować i poddać fiskalizacji jedną przenośną kasę fiskalną, czy dwie kasy fiskalne do każdego lokalu z osobna?

Według osoby wnioskującej starczy mu tylko jedna, przenośna kasa fiskalna, którą po zakończeniu przyjmowania pacjentek w jednym lokalu zabiera do lokalu drugiego.

W odniesieniu do obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego stanu faktycznego jest prawidłowe.
(inspirowane artykułem o tytule " Jedna kasa rejestrująca dla kilku punktów sprzedaży", źródło:podatki.biz, data oryginalna artykułu:29.02.2012)

 

Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie, kiedy powstała oryginalna publikacja w piśmie.

kasy

kasa fiskalna

Copyright © 2007-2023 Kasy i drukarki fiskalne, sprzedaż, serwis, obsługa. All rights reserved.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się do swojego konta