Twoje centrum fiskalne - promocje tworzone z mysla o tobie

Kasa fiskalna w domu rozkoszy

Kasa fiskalna w domu rozkoszy

Taki oto właśnie pomysł zaprezentowany został przez Ruch Palikota. Projekt zakładałby zalegalizowanie sutenerstwa i opodatkowanie prostytucji.
Momentalnie wokół tego pomysłu powstało ogromne zamieszanie.

Naprawdę trudno sobie wyobrazić osobę wychodząca z "przyjemnego spotkania" i żądającego w następnej chwili wydrukowania paragonu fiskalnego poprzez kasy fiskalne.

Jednocześnie taki paragon miałby być zgodnie z obowiązującym prawem podstawą do reklamacji wykonanej usługi.

To rzeczywiście stworzyłoby skrajnie dziwną sytuację. Wchodzi osoba do takiego domu rozkoszy i mówi:
- Dzień dobry, byłem tu tydzień temu, teraz mam wysypkę, proszę, oto paragon i diagnoza lekarza!

Jakoś ciężko sobie wyobrazić osobę, która tego by dokonała. Jeszcze ciężej wyobrazić sobie reakcję personelu domu rozkoszy.
założyć można również, iż obsługa starałaby się tak wszystko zamydlić, aby tej gwarancji nie uznać.

Dodatkowo ciekawym zdarzeniem byłaby chwila, kiedy jakaś osoba po mile spędzonych chwilach dostaje od miłej Pani zapytanie:
- Paragon czy faktura?

Cóż, wrażenia niesamowite.

Istotnym pytaniem jest, gdzie takie paragony przechowywać, aby ktoś, kto nie powinien o takich zdarzeniach mieć jakąkolwiek wiedzę, tego nie odnalazł.
Przecież jest to wspaniały dowód na sprawę rozwodową. Nie trzeba nawet wynajmować detektywa. Całkowicie za darmo.

Wracając jednak do obecnego stanu prawnego w zakresie rejestracji poprzez kasy fiskalne, to już praktycznie wszystkie podmioty mają obowiązek posiadania kas fiskalnych ? sutenerstwo, prostytucja i kościół to obecnie monolity nie do ruszenia, nad których finansami nie ma żadnej kontroli.

Natomiast, czy zaistnienie takiego zobowiązania wprowadziłoby jakiś porządek i zasady oraz ukróciłoby nieetyczne procedery (handel kobietami, wyzysk, brak opieki zdrowotnej i ubezpieczeń)? Ciężko to obecnie jednoznacznie oszacować.
To i tak najstarszy zawód na świecie i ujęcie go w jakiekolwiek klamry prawne jest zawsze nad wyraz trudne do zrealizowania. (inspirowane artykułem o tytule "Kasy fiskalne w domach uciech cielesnych ", źródło:blogi.newsweek.pl, data oryginalna artykułu:8.03.2012)

Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie, kiedy powstała oryginalna publikacja w piśmie.

fiskalne

kasy