Twoje centrum fiskalne - promocje tworzone z mysla o tobie
Jesteś tutaj:Z życia wzięte»Urzędnicy Skarbowi w sklepach, kontrola paragonów drukowanych przez kasy

Urzędnicy Skarbowi w sklepach, kontrola paragonów drukowanych przez kasy

Napisał  środa, 24 sierpień 2011 09:56

Urzędnicy Skarbowi w sklepach, kontrola paragonów drukowanych przez kasy

Sprzedawcy uważajcie! Szczególnie, jeśli handlujecie alkoholem! Kontrolerzy Skarbowi wychodzą w teren, by wyłapać handlarzy nie wydających paragonów.
- Akcja "Weź paragon? nie odbywa się pierwszy raz, jednakże do tej pory nie miała, aż takiego wydźwięku, jak w tym roku - zaznacza Jolanta Kaliszer, rzeczniczka Urzędu Skarbowego w Świeciu.

Resort Finansów postawił sobie za cel uświadomienie społeczeństwa o tym, jakże istotny jest fakt, aby każdy klient domagał się paragonu fiskalnego emitowanego przez kasy fiskalne. - to właśnie dzięki paragonowi kupujący mogą łatwiej dochodzić własnych praw w wypadku reklamacji, przyczyniają się do likwidacji szarej strefy, wspierają uczciwą konkurencję, wpływają na zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia, oświatę, bezpieczeństwo; bo paragon to dowód na to, że podatek trafi do budżetu państwa - przypomina Kaliszer.
Natomiast, gdzie turyści piją piwo?
Z jakiego powodu kontrolerzy UKS i Izby Skarbowej w Bydgoszczy, jak również urzędów skarbowych województwa kujawsko-pomorskiego będą zaskakiwać sprzedawców częściej niż zwykle. - Apogeum akcji wypada w wakacje. Pod lupę trafią punkty sezonowe i miejsca sprzedaży alkoholu, zlokalizowane zarówno w największych miastach regionu, jak i miejscowościach o charakterze turystyczno-wypoczynkowym.

Takie kontrole obejmą również przeróżne jarmarki, dni gmin czy sołectw, dożynki, festiwale i inne imprezy plenerowe. - Zobowiązanie rejestrowania sprzedaży poprzez kasy fiskalne ciąży, co do zasady, na wszystkich płatnikach realizujących sprzedaż na rzecz osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych - przypomina Jolanta Kliszer. - Kasa fiskalna winna znajdować się we wszystkich miejscach sprzedaży. Dodatkowo każdy właściciel firmy winien się zabezpieczyć i pomyśleć o zakupie kasy rezerwowej w przypadku, gdy główna kasa fiskalna się zepsuje.

Pamiętaj, zawsze warto się zapytać, czy przypadkiem nie jesteś zwolniony

Trzeba podkreślić, iż niektórzy handlarze są zwolnieni z tego obowiązku, m.in. osoby rozpoczynające lub kontynuujące działalność, ze względu na małe obroty, a także podatnicy kontynuujący działalność, u których obrót za sprzedaż w poprzednim roku podatkowym nie przekroczył 40 000 zł. O szczegóły można zapytać w najbliższym urzędzie. (Źródło: pomorska.pl, autor artykułu: Agnieszka Romanowicz, data artykułu: 16.08.2011)

Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie, kiedy powstała oryginalna publikacja w piśmie.

kasy fiskalne

fiskalne

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 maj 2012 12:43