Twoje centrum fiskalne - promocje tworzone z mysla o tobie
Jesteś tutaj:Poradnik fiskalny»Zakup rezerwowej kasy fiskalnej, czy jest obowiązkowy?

Kasy fiskalne online Tanie kasy fiskalne Małe kasy fiskalne

Zakup rezerwowej kasy fiskalnej, czy jest obowiązkowy?

Napisał  środa, 27 kwiecień 2011 13:36

Zakup rezerwowej kasy fiskalnej, czy jest obowiązkowy?

Z całą pewnością tak. Płatnik winien zakupić kasę rezerwową. Obecne przepisy obligują podatników w określonych przypadkach do ewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kasy rezerwowej, a jeżeli nie jest to możliwe, konieczne jest zaprzestanie sprzedaży.

W celu uniknięcia takich konsekwencji i zminimalizować ryzyko wstrzymania handlu, należy się zaopatrzyć w drugą kasę. Z przepisów wyraźnie wynika, że jeżeli z przyczyn niezależnych od podatnika nie może być prowadzona ewidencja obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących, podatnik jest zobowiązany ewidencjonować obroty i kwoty podatku należnego przy zastosowaniu rezerwowej kasy rejestrującej. Kiedy ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu rezerwowej kasy rejestrującej jest niemożliwe, podatnik nie może dokonywać sprzedaży.
Podstawa prawna
Par. 7 rozporządzenia ministra finansów z 28 listopada 2008 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące, oraz warunków ich stosowania (Dz.U. nr 212, poz. 1338 z późn. zm.).(Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, data artykułu: 2011-04-19)

Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie, kiedy powstała oryginalna publikacja w piśmie.

kasy

kasa fiskalna

Ostatnio zmieniany piątek, 25 maj 2012 09:56