Twoje centrum fiskalne - promocje tworzone z mysla o tobie

Kasy fiskalne online Tanie kasy fiskalne Małe kasy fiskalne

Dlaczego kasy fiskalne nie znajdują się u weterynarzy?

Napisał  wtorek, 26 lipiec 2011 11:48

Dlaczego kasy fiskalne nie znajdują się u weterynarzy?

Zobowiązanie montowania kas fiskalnych m.in. przez weterynarzy w dalszym ciągu nie jest przestrzegany - skarżą się rolnicy

Weterynarze nas oszukują - zauważa rolnik Kazimierz Czajka. - Pomimo, iż istnieje już zobowiązanie rejestracji przez kasy fiskalne, jedynie mała część z nich wystawia nam paragon i to jeszcze nie wyszczególniając w nim jakie leki używa. No tak, a potem jesteśmy zdziwieni, skąd taki wysoki rachunek.

Z dniem 1 maja weszło rozporządzenie Ministra Finansów nakładające obowiązek używania kas fiskalnych m.in. przez adwokatów, lekarzy i weterynarzy. Jednakże okazuje się, że unikają oni wypełniania tego obowiązku, tłumacząc, że dotyczy on podatników, których roczny obrót w 2010 roku przekroczył 40 tys zł. Natomiast znacząca liczba lekarzy, nawet jeśli takie dochody miała, to ich nie wykazywała, tym bardziej, że bez kas było to trudne im do udowodnienia. Identycznie jest z weterynarzami. Ci, którzy jeżdżą do pacjentów na wizyty domowe muszą mieć ze sobą przenośną kasę fiskalną. Jak podkreślają nie jest to dla nich wygodne rozwiązanie, ale kara za brak urządzenia może być dotkliwa.
- Trudno nam ocenić czy wszyscy zobowiązani do tego podatnicy, zainstalowali kasę. To wykażą dopiero kontrole, które będą prowadzone w lipcu - zapowiada
Janusz Tuszyński, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Krotoszynie. (Źródło: krotoszyn.naszemiasto.pl, data artykułu: 29.06.2011)

Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie, kiedy powstała oryginalna publikacja w piśmie.

kasy

kasa fiskalna

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 maj 2012 12:50